Електропоштаcontact
для зареєстрованих

БібліотекаБібліотекаБібліотека Військової академії – одне з найважливіших джерел забезпечення учбового процессу, наукової та патріотично-виховної роботи.

Історія бібліотеки бере початок з 1899 року: саме тоді, в Південній Пальмірі, за наказом Миколая ІІ, з’явився Одеський кадетський корпус.

За 100 років існування назва та напрямок військового закладу змінювались декілька разів, але бібліотека завжди задовільняла інформаційні потреби і царських кадетів, і радянських курсантів, і майбутніх офіцерів незалежної України, викладачів та наукових співробітників.

Сьогодні фонди бібліотеки складають майже 230 тисяч примірників.

Це навчальна література з військово-технічної, тактичної, загальновійськової, гуманітарної підготовки та наукова література.

Гордістю бібліотеки Військової академії можна вважати багатий фонд художньої літератури. Відомо, що читання художньої літератури духовно та емоційно збагачує людину, вчить співчувати, розвиває уяву, робить людину більш грамотною. На любий смак можна знайти книгу: є література українських, російських та зарубіжних авторів.

Період першого десятиріччя ХХ1 століття був позначений інтенсивним та агресивним наступом інформаційних технологій, а також активним поширенням електронної інформації, але ці процеси не вплинули на бажання спілкуватися з книгою. І бібліотека академії має багаточисельні лави своїх читачів. Бібліотеку постійно відвідують офіцери, прапорщики, солдати строкової служби, викладачі, курсанти, студенти, працівники академії. Тому бібліотека поступово стає не тільки центром доступу до інформації, а й центром культури, дозвілля, поширення правових знань, реалізації соціально-гуманітарних проектів, намагаючись стати ближче до читачів.

Атмосфера в бібліотеці академії завжди затишна, спокійна, миролюбна, тому що там працюють: доброзичливі, уважні, комунікабельні, працелюбні жінки-бібліотекарі. Вони є хранителями бібліотечних цінностей, які, маючи багаторічний досвід, багаті знання, вміння спілкування з читачами, завжди допоможуть, підскажуть, порадять. Професіоналізм, відданість справі, новаторство, ентузіазм – головне в роботі бібліотекарей.

Велика, світла, затишна читальна зала завжди відкрита для вас, любі читачі.

Основними завданнями бібліотеки Військової академії (м.Одеса) є – забезпечення інформацією курсантів, студентів, солдат, офіцерів, науково-педагогічних працівників та співробітників. У своїй роботі бібліотека неухильно керується законами України "Про бібліотеки та бібліотечну справу", "Про інформацію", Наказом МО України №218 (2002 р.).

За своїм цільовим призначенням, обсягом фондів, складом користувачів та іншими ознаками бібліотека Військової академії (м.Одеса) є універсальною бібліотекою оскільки забезпечує літературою, інформаційними та довідково-бібліографічними матеріалами навчальний процес, виховну роботи, повсякденну діяльність. В бібліотеці працюють досвідчені фахівці з великим стажем роботи.

БібліотекаНа сьогоднішній день бібліотечний фонд бібліотеки Військової академії (м.Одеса) нараховує понад 227 тисяч примірників, з них:

- навчальні видання 172 тисяч примірників;

- літературно-художні видання 45 тисяч примірників;

- наукова література 5 тисяч примірники;

- довідкова література – більше 5 тисяч примірників;

По галузях знань книжковий фонд розподіляється таким чином:

- воєнна та військово-технічна література – 80 тисяч;

- суспільно-політична – 3 2тисячі;

- технічна – 20 тисяч;

- математика та природознавство – 41тисяча;

Бібліотека- мистецтво та спорт – 5 тисяч;

- художня література – 4,5 тисячі;

- інша література – 4 тисячі

Велику цінність у інформаційному забезпеченні мають періодичні видання, 63 найменування яких надходить до бібліотеки.

Для забезпечення швидкого пошуку книг, статей та задоволення запитів курсантів, працює система довідково-бібліографічного апарату. Вона включає:

· Алфавітний каталог;

· Систематичний каталог;

· Систематична картотека газетних та журнальних статей;

· Картотека опублікованих робіт викладачів Військової академії (м.Одеса);

БібліотекаВ бібліотеці створюються необхідні умови для самостійної підготовки курсантів, студентів, інформаційним ресурсом бібліотеки користується 2300 читачів, до їх послуг величезна читальна зала на 100 місць, абонемент.

Великим попитом користуються професійно орієнтовані журнали та газети: "Військо України", "Наука та оборона", "Камуфляж", "Зарубежное военное обозрение", "Техника и вооружение" та багато інших.

Найближчим часом планується запровадити автоматизовану систему користування бібліотечним фондом, яка включатиме: комп’ютеризацію бібліотечних процесів з комплектування і обліку фонду; обліку обслуговування читачів; автоматизацію пошуку та замовлень читачами літератури з фонду бібліотеки Військової академії (м.Одеса) та інших книгозбірень; створення електронного каталогу видань.

Загальний фонд бібліотеки представляє всі напрямки військової науки (теорії і практики). Сьогодні він нараховує близько 227 тисяч примірників з усіх галузей військової підготовки, історії, філософії, природничих, технічних дисцилін.

 Бібліотека Військової академії (м.Одеса) відповідає всім нормам вищих навчальних закладів.

Бібліотека

Щиро запрошуємо в бібліотеку Військової академії (м. Одеса) !

Завідуюча бібліотекою 

ПАВЕЛКО Ірина Іванівна

Сьогодні їй допомагають п’ять помічників - бібліотекарі: -

ЧЕБОТОК РИМА ЙОСИПІВНА,

СОЛОШЕНКО ІННА ВІТАЛІВНА,

ГОРБАТЮК ТЕТЯНА ЮРІЇВНА,

МАСЛІЙ ІРИНА ПЕТРІВНА,

КОЗАЧІНСЬКА ТЕТЯНА ВАСИЛІЇВНА,

бібліографи: -

ГРУШКО ЛІДІЯ ФЕДОРІВНА,

ГИЛЬОВА КАТЕРИНА ВОЛОДИМИРІВНА.

Розклад роботи:

Понеділок, вівторк, середа,                               

     четверг, пятниця:                  - 7.30-18.00 

Субота:                                      - 7.30-14.30

Неділя:                                      - вихідний


............................................................

students

Честь мужність